Toidupäästmisliikumise Tartu haru

Toidujagamine õhutab inimesi jagama ülejäänud toitu, mis muidu läheks prügikasti. Päästame-jagame toitu!

Soovid õpilaste või kolleegidega rääkida toiduraiskamisest?

Kutsu Tartu Toidujagamine külla!

Pakume Tartu koolidele tasuta loenguid, kus räägime toidu päästmisest ja raiskamise vähendamisest. Meie vabatahtlikud on varem tarkuseteri jagamas käinud nii koolides kui noortekeskustes. Ettekanne kestab umbes 35 minutit ja sisaldab huvitavat statistikat, isiklikke näiteid ning häid nõuandeid. Kui soovid Tartu Toidujagamist omale külla kutsuda, kirjuta TT liikmele Elsale elsajoannajukola{a]gmail.com.

Pakkumine on mõeldud kõikidele huvilistele!

Tartust väljaspool asuvatel koolidel palume kompenseerida meie vabatahtlike transpordikulud. Ettevõtted, asutused ja teised organisatsioonid võivad külaskäigu kompenseerida näiteks kinkekaartitega.

Soovid õpilaste või kolleegidega rääkida, kuidas loodusressursse mõistlikumalt kasutada?

Kutsu Tartu Toidujagamine külla!

Tartu Toidujagamise aktiivne toidupäästja Helin on inimene, kes peale teaduse populariseerimise tegeleb ka toidu päästmise ja loodussäästva elustiili eestvedamisega, tõlgib tähendusrikkaid raamatuid ning on ka demokraatliku hariduse teavitustööd tegeva MTÜ Haridusselts Vabadus Õppida asutajaliige. Kas mäletate, milline oli maailm 15, 25 või 35 aastat tagasi? Millised oli talved, kuhu pakiti leib ja kuidas valmisid ehitised? Tartu Toidujagamise Helin Haga mäletab aega, mil talv võrdus kuudepikkuse lumeperioodiga, mil plasti oli vähem ja looduslikud materjalid olid au sees. Nüüdseks on aga maailm muutunud ning uue olukorraga kohanemine vältimatu. Oma ettekandes toob ta praktilisi näiteid sellest, kuidas keskkonnakatastroofi lävel aktiivselt olukorra parandamisesse panustada, rääkides oma „säästuelust“, kus isetegemine, teise ringi toodetele uue võimaluse andmine ja toidu kirglik päästmine on igapäevased nähtused ning elu selle kõige juures igati täisväärtuslik.

Selleks, et loodusressursse mõistlikumalt kasutada, tuleb oma tarbimisharjumusi hakata paremini planeerima juba TÄNA, sest homme pole võib-olla enam midagi planeerida. Alustamine võib aga olla pisut heidutav ning seetõttu ongi ettekandesse pikitud mitmeid nippe, näiteks:

  • Kuidas 10 euroga kuus täita rikkalik toidulaud?
  • Kuidas elada säästlikult, aga samas nauditavalt?
  • Miks eelistada teise ringi tooteid, sh rõivaid?
  • Kuidas väikeste muutustega igapäevastes harjumustes vähendada oma ökoloogilist jalajälge?
  • Ettevõtted, asutused ja teised organisatsioonid saavad Helini külaskäigu ja töö kompenseerida erinevate kinkekaartitega.

    Kutsu Helin külla meiliaadressil tartutoidujagamine{ät)protonmail.com